Zdrowie dziecka

Rodzice mogą obawiać się, że nieświadomie wyrządzą dziecku krzywdę np. podczas zabawy, tymczasem SBS jest związany głównie z przemocą. "Nie wyobrażam sobie rezygnacji z tańców, siłowanek czy przewracania się na trawie z dziećmi starszymi, rozwiniętymi fizycznie" - przekonuje ratownik medyczny Jarosław Sowizdraniuk.
Dmuchanie nosa to coś, co przychodzi nam naturalnie? Cóż, niekoniecznie. Warto pokazać dziecku, jak robić to prawidłowo. Zanim chwycimy za chusteczki, powinnyśmy poszukać... kwiatków. "Nauka to proces, który wymaga cierpliwości i zabawy" - wskazuje znana w sieci neurologopeda.
Ta historia wydarzyła się naprawdę w moim domu. Uzmysłowiła mi pewne niepozorne zagrożenie, o którym rodzice w ogóle nie myślą. Od tego momentu mam prawdziwą fobię na punkcie torebek foliowych. Właśnie o nich będzie mowa.
Mama i teściowa często powtarzają: "otwórz drzwiczki pralki po praniu, bo zrobi się pleśń i ubrania będą brzydko pachnieć". Znana na Instagramie ratowniczka medyczna radzi wręcz przeciwnie! Otwarta pralka to jej zdaniem prosta droga do tragedii. Kogo słuchać?
Infekcji nie brakuje i wiosną - dzieci chorują, a my robimy wszystko, aby szybko wróciły do pełni sił. Rodzice również chcą przetrwać, wiemy, że gdy my zachorujemy, nie będzie wesoło. Jak sobie radzić? Aktywny w sieci pediatra wymienia zasady, które warto stosować.
Na ciele dziecka pojawił się ślad, którego wcześniej nie było? Zastanawiasz się, czy to zwiastun czegoś groźnego, a może coś, czym nie powinnaś się przejmować? Bąble zawsze lepiej obserwować, a monitoring znacznie ułatwi sposób, który poleca specjalistka.
Według szacunków lekarzy skórę atopową ma co piąte polskie dziecko. Atopia wymaga nie tylko leków, ale też odpowiedniej bezpiecznej pielęgnacji, która rozprawi się nie tylko z suchością skóry, ale także uporczywym świądem towarzyszącym AZS. Po jakie kosmetyki warto przy tym problemie sięgać? Konkretnej odpowiedzi udzielił znany pediatra.
Gdy tylko nadejdą ciepłe dni, natrętne komary, nie dają o sobie zapomnieć. Spokojny wieczór na balkonie lub tarasie staje się niemożliwy. Co zrobić, jeśli nie chcemy stosować chemicznych preparatów, ale chcemy skutecznie odstraszyć tych nieproszonych gości? Prezentujemy 5 naturalnych sposobów, które same sprawdziłyśmy i potwierdzamy ich skuteczność.
Ukąszenia komarów i meszek to dla nas codzienność w sezonie wiosenno-letnim do tego stopnia, że często bagatelizujemy problem. Prawda jest jednak taka, że zwłaszcza u dzieci nierzadko nie kończy się jedynie na świądzie i dyskomforcie. Jak rozpoznać, że dziecko ma uczulenie na owady?
Grypa żołądkowa to jedna z tych chorób, których chciałybyśmy uniknąć. Niestety, wiosna to czas, gdy jelitówka znów pojawia się w naszym życiu. Przypominają o niej m.in. wysyłane przez przedszkolnych wychowawców wiadomości o kolejnych zachorowaniach. Gdy zachoruje dziecko i nas wirus nie ominie?
Niestety, wiosną choroby nie odpuszczają. Wielu maluchom dokucza alergia, nie brakuje także różnych infekcji wirusowych. Znany w sieci pediatra wymienia pięć najczęstszych dolegliwości, z którymi dzieci trafiały ostatnio do jego gabinetu.
Ugryzienie komara może być wyjątkowo dokuczliwe. Staramy się zabezpieczać: odpowiednio ubieramy, stosujemy repelenty, unikamy spacerów w godzinach największej aktywności tych owadów. Czasem nasze działania okazują się nieskuteczne, komary gryzą, a my szukamy sposobów na ulgę.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza